Flaxpol Sp. z o.o. jest dynamicznie rozwijającym się producentem odzieży roboczej i ochronnej oraz dystrybutorem środków ochrony indywidualnej. Jesteśmy na rynku od 1993r.

W roku 2002 został nam przyznany status Zakładu Pracy Chronionej.

Gazela

Od roku 2004 wyróżniani jesteśmy statuetką „Gazela Biznesu” w rankingu prowadzonym przez czasopismo Puls Biznesu najdynamiczniej rozwijających się firm polskich w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw.

Każdego roku wzbogacamy nasz asortyment oraz stale poszerzamy ofertę certyfikowanych środków ochrony indywidualnej. Wykonujemy także odzież wg specyfikacji Klienta.W szerokiej gamie oferowanych przez nas produktów, znajdziecie Państwo m.in.:

 • odzież antyelektrostatyczną
 • odzież ochronną dla spawaczy
 • odzież ostrzegawczą II i III klasy widoczności.

Odzież ochronna certyfikowana jest zgodnie z obowiązującymi wymaganiami dyrektyw dotyczących środków ochrony indywidualnej. W zakresie oceny typu WE naszych produktów współpracujemy z wiodącym akredytowanym laboratorium CIOP.

Produkowana przez nas odzież odpowiada standardom Unii Europejskiej, co pozwala na oznakowanie wyrobów znakiem CE.

Do produkcji odzieży używamy atestowanych tkanin: bawełnianych, bawełniano-poliestrowych, wodoolejoodpornych. Trwale wykurczanych w szerokiej gamie kolorów.

Zastosowanie dodatków krawieckich sprawdzonych producentów pozwala nam stale zwiększać jakość naszych wyrobów.

W dążeniu do zapewnienia najwyższej jakości powtarzalnej produkcji wdrożony został nowoczesny system przygotowania produkcji firmy OptiTex.

Nowoczesny system przygotowania produkcji, na którym pracujemy zawiera szereg funkcji do tworzenia nowych konstrukcji, dając jednocześnie pełne możliwości przemodelowania wzoru, stopniowania. Umożliwia tworzenie automatycznych układów kroju dla dowolnych kombinacji modeli i rodzajów tkanin. Pozwala uzyskać maksymalną wydajność krojowni pracy jak najniższych nakładach pracy i kosztach materiałowych.

Program daje pełną kontrolę nad ilością elementów w układzie oraz długością i efektywnością układu. Eliminuje błędy mogące powstać przy ręcznym tworzeniu układów. Jednocześnie pozwala na dokładne ustawienie parametrów oddzielnie dla każdego szablonu.

Dla pojedynczego elementu modelu można zdefiniować kierunek cięcia, kolejność cięcia poszczególnych odcinków oraz obiektów wewnętrznych. Zdecydowanie przyspiesza to pracę oraz poprawia jakość cięcia. Oprogramowanie OptiTex zapewnia możliwość współpracy z cutterem.

Dysponujemy komputerowym systemem automatycznego rozkroju tkanin marki Pathfinder. Urządzenie to wyposażone jest w unikalny system tnacy. Pozwala to na praktycznie bezawaryjną pracę z bardzo dużą dokładnością cięcia oraz znaczne oszczędności czasowe.

Zaletami naszej odzieży są:

 • Potrójny szew w wewnętrznej części nogawek
 • Szelki z elastycznej tkaniny dzianinowej, ergonomiczne, niekrępujące ruchów podczas takich czynności jak schylanie, podnoszenie rąk
 • Rygle wzmacniające, w miejscach szczególnie podatnych na rozerwanie
 • Profesjonalny sposób wszycia gumy (poczwórny ścieg) zapobiega zrywaniu się nici po rozciągnięciu
 • Automatyczne naszywanie kieszeni (powtarzalność formy)
 • Precyzja naszywania taśm
 • Dokładność równomiernego podwijania spodni

Na życzenie klienta odzież może zostać oznaczona trwałym nadrukiem firmowym typu: haft, transfer, sitodruk, flock, fleks.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów oraz dążąc do stałego doskonalenia jakości produktów oraz poziomu oferowanych usług, wdrożyliśmy system zarządzania jakością zgodny z normą PN-EN ISO 9001 w zakresie produkcji i handlu.

Z każdym dniem staramy się poszukiwać nowych rozwiązań, które pozwalają nam umacniać współpracę z Klientami. Siłą naszej firmy jest zespół młodych, wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników. Służą oni profesjonalnym doradztwem w zakresie doboru odzieży i środków ochrony indywidualnej do konkretnych potrzeb klienta.

Jesteśmy przekonani, że decydując się na współpracę z nami podejmujecie Państwo decyzję, która zaowocuje konkretnymi korzyściami, a szeroka gama naszych produktów zaspokoi Państwa potrzeby w zakresie ochrony osobistej Waszych pracowników.

 

Prowadzimy również działalność handlową artykułów BHP i P.POŻ. tj.:

 • Rękawice robocze o ochronne
 • Buty robocze i ochronne sprzęt ochrony dróg oddechowych, oczu, twarzy i słuchu
 • Szelki oraz linki bezpieczeństwa
 • Środki ochrony głowy
 • Środki higieny i czystości

Certyfikat

 

Zdjęcie_firmy